www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Głos Psitula nr 4

Kochani,

Głos Psitula już wysłany! Życzymy miłej lektury :-) Zachęcamy też do zgłaszania się na listę naszych subskrybentów, wystarczy napisać na zwierzak@psitulmnie.pl Tym razem numer jest specjalny, bo wspominamy w nim początki Psitula!

dodano: 31.07.2020 20:08

Bazarki-Pomoc Psitulakom ze Schroniska Psitulmnie w Zabrzu

Bardzo dziękujemy za pomoc niezawodnym organizatorkom bazarku: Urszuli Zmyślony oraz Magdzie Zmyślony - Pleśniak oraz wszystkim darczyńcom.

Dzięki nim otrzymaliśmy niezbędne dla naszych Psitulaków dary zakupione w dwóch transzach.

Pierwsza o wartości 2 055,60 zł

Druga o wartości 1 842,20 zł

W sumie dzięki ich wsparciu otrzymaliśmy dary o łącznej wartości 4 806,79 zł

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie w tym trudnym dla nas czasie!

 

dodano: 29.06.2020 15:34

Ankieta przed adopcyjna online

Drodzy!

Aby ułatwić proces adopcyjny wprowadziliśmy również ankietę przed adopcyjną w wersji online! 

Formularz online

dodano: 22.06.2020 14:39

Inkubator dla kocich maluszków - Dziękujemy udało się!

Edit: Dziękujemy! Zebraliśmy wymaganą kwotę na zakup inkubatora :-)

Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zakupie niezbędnego dla nas inkubatora weterynaryjnego dla małych zwierząt.

Każdego roku trafia do nas wiele kociąt i szczeniąt, które nie są w stanie utrzymać temperatury ciała, dla których taki inkubator to być albo nie być. Aktualnie ogrzewamy je sami termoforami i poduszkami elektrycznymi, jednak to za mało. Nie ma dnia, żebyśmy nie bali się wyjść ze schroniska, nigdy nie wiemy, czy nasze maluszki będą dogrzane, czy nie odkopią się z kocyka, czy nie zejdą z poduszki 

Pomóżcie nam pomagać, razem możemy uratować ich życie, sprawić, że te szkraby dożyją dorosłości i znajdą kochające rodziny.

Dziękujemy za każdą złotówkę!

Link do zrzutki

dodano: 05.06.2020 14:13

Psitulowy filmik :-)

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o Psitulu autorstwa Mateusza :-)

Filmik

 

dodano: 02.06.2020 15:02

COVID-19 i jego wpływ na działanie Psitula. Prosimy o przeczytanie!

WAŻNE!!!

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranowirusa w Polsce od dnia 13 marca 2020 do odwołania wprowadzamy następujące procedury:

1. Zawieszamy całkowicie wolontariat

2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu (http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.php) i przesłanie nam jej drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl , skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką do schroniska.

4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych, leczenie kotów wolno-żyjących, oddanie rzeczy na bazarek itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) luba mailowy schronisko_zabrze@wp.pl , być może sprawę uda się rozwiązać bez odwiedzin w schronisku.

5. Przyjmujemy jedynie interwencje pilne kiedy zwierzę jest agresywne lub jego życie i zdrowie jest zagrożone, w przypadku np. zwierząt wałęsających się prosimy o przesłanie informacji najlepiej ze zdjęciem zwierzaka drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl lub przez messengera https://www.facebook.com/psitulmnie/.

6. Nie przyjmujemy żadnych darów rzeczowych.

Ponadto prosimy pilnujcie swoich czworonogów, nie puszczajcie ich ze smyczy, wybierajcie spacery krótkie i najlepiej w odludnych miejscach, zapewnijcie im rozrywkę w domu (zabawy z klikerem, zabawy węchowe, zabawa szarpakami, itp.). Sami najlepiej siedźcie w domu i nie wychodźcie jeśli nie musicie, dbajcie o siebie, zdrowo się odżywiajcie, bierzcie coś na odporność i dezynfekujcie ręce. Unikajcie wszelkich skupisk ludzi!
Pozostaje nam życzyć dużo zdrówka i mieć nadzieję, że razem uda nam się opanować sytuację i wkrótce wrócić do normalności.

A na koniec przypominamy: według oficjalnych danych WHO nie ma żadnych dowodów na możliwość zarażenia się wirusem o zwierząt.

dodano: 11.03.2020 14:50

Kochani!

Od 13.03.2020 roku musieliśmy z ciężkim sercem zawiesić wolontariat. Była to dla nas jedna z cięższych decyzji, jaką musieliśmy dotychczas podjąć. Niestety aktualna sytuacja zmusza do minimalizowania ryzyka #zostanwdomu. Od samego początku działania Psitula zależało nam na sprawnym i silnym wolontariacie działającym na rzecz zwierząt. Kto był u nas w weekend ten wie, że schronisko było wtedy pełne ludzi z sercem dla zwierząt i rozszczekanych psiaków oraz wygłaskanych kociaków.

Niestety tak teraz być nie może. Musimy pamiętać o tym, że na co dzień przy zwierzakach pracuje stały personel, który zna potrzeby naszych podopiecznych i to od nich zależy to, czy będą zdrowe, nakarmione, a nawet żywe.

W przypadku, gdyby jeden z naszych pracowników zaraził się wirusem, może dojść do sytuacji, w której cały nasz personel zostanie poddany kwarantannie i wtedy my wraz z psitulakami znajdziemy się pod ścianą.

Nie dopuśćmy do tego! Nie wychodźmy z domu, kiedy to nie jest konieczne, myjmy dokładnie dłonie i cierpliwie czekajmy, aż zagrożenie minie. Tylko dzięki kolektywnemu przestrzeganiu zaleceń WHO i Ministerstwa Zdrowia będziemy w stanie wyjść cali i zdrowi z tej sytuacji. Nie zapomnijcie o nas, kiedy wirus już będzie za nami i pamiętajcie, że wraz z naszymi podopiecznymi będziemy czekać na was w Psitulu!

Pozdrawiamy załoga Psitula! 

dodano: 20.03.2020 10:00

I Ty możesz pomóc nam pomagać! Przekaż 1% na rzecz Psitulaków

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu od 1999 roku prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu. Od samego początku naszego działania staramy się uczynić Schronisko czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta mają swój dom. TOZ w Zabrzu swoje działania opiera o cztery filary:

Pomocy potrzebującym zwierzętom z Miasta Zabrze.

Programy sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących na terenie Miasta Zabrze.

Edukacji promującej postawy humanitarne wobec zwierząt.

Działalności inspektorskiej w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

Na co wykorzystujemy 1%?

Kliknij więcej aby się dowiedzieć

 

dodano: 15.01.2020 08:36

Drodzy Psitulowi Darczyńcy!

 W związku z tym, że o zdrowiu i komforcie zwierząt wiemy coraz więcej to chcemy, żeby pomimo tego w jakiej sytuacji się znalazły, mogły czuć się dobrze.

Niestety karma gorszej jakości powoduje u czworonogów problemy zdrowotne, które w efekcie powoduje ich złe samopoczucie, brak energii oraz dyskomfort :-(

Dlatego bardzo prosimy wszystkich chcących podarować coś naszym zwierzakom, żeby były to karmy lepszej jakości. Nawet jeśli będzie to droższa karma i będziecie mogli kupić jej mniej, to my wydamy na pewno mniej na wizyty u weterynarza oraz leki, zresztą taka karma jest zdecydowanie bardziej wydajna - zwierzaki są po niej szybciej nasycone.

Poniżej podamy przykłady karm, które preferujemy.

* Karmy mokre dla psów: rocco, rinti, animonda gran carno, lukullus, dolina noteci, tena canis.

* Karmy suche dla psów: brit, brit care, bosch, eukanuba, lukullus, josera, purizon, orijen, fitmin, taste of the wild, greenwood.

* Karmy specjalistyczne dla psów: gastro intestinal, hepatic

* Karmy mokre dla kotów: animonda carny, smilla, feringa, catz finfood, grau, granatapet, MAC's

* Karmy suche dla kotów: royal canin babycat, feringa, purizon, smilla, wild freedom, brit care, orijen, acana

 

 Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i nieocenioną pomoc! :-)

 

dodano: 21.01.2019 11:04

ADOPCJA WIRTUALNA czyli jak pomagać na odległość :-)

Adopcja wirtualna to forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu. Proponujemy pomoc w wysokości 30 zł miesięcznie (dla szkół i przedszkoli -20 zł).

Wpływy przede wszystkim przeznaczone są dla wskazanego przez Państwo zwierzaka, gdyby były mu potrzebna dodatkowa diagnostyka, leczenie lub specjalny pokarm, ale też zasilają konto schroniska dla wszystkich naszych podopiecznych.

Przy każdym zwierzaku jest formularz do wysłania. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia wyślemy maila ze szczegółową informacją.

Obecnie dzięki zainteresowaniu wirtualną adopcją zdarza się, że wszystkie nasze zwierzaki mają swoich opiekunów i to nawet podwójnych. Dlatego prosimy podzielić się z kimś opieką nad zwierzakiem, a jeżeli chce się być tylko jedynym opiekunem, to prosimy poczekać na nowo-przybyłe, porzucone czworonogi. Nasza strona jest aktualizowana na bieżąco, a niestety zwierząt stale nam przybywa.

Bardzo dziękujemy za chęć pomocy. Dzięki Wam życie naszych podopiecznych może być lepsze :-))

 

 

dodano: 14.05.2016 18:01

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pracownik schroniska, posiada wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety.Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

dodano: 24.11.2015 15:23

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

dodano: 26.06.2014 13:49

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

dodano: 26.06.2014 12:02
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974
Inspektor ochrony danych (IOD)
Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka
k.galazka@zoho.com

Schroniskowe wiadomości
17.07.2020 - 30.07.2020

Mamy 12 nowych psów i 4 koty.

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.