www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Adibu

(7161)
obecnie w tymczasowym domku

[*] 30.03.2012

 

Adibu poz.7161 to piękny, duży psiak bardzo podobny do prawdziwego wilka! Trafił do naszego schroniska 1 grudnia 2010 roku z ul. Nadrzecznej, gdzie kręcił się sam od kilku dni. Adibu początkowo fatalnie czuł się w schronisku, bał się własnego cienia, był przerażony wszystkimi ludźmi i innymi psami - z czasem było jednak trochę lepiej. Niestety psiak ma już za sobą jedną nieudaną adopcją, po której wrócił do schroniska w jeszcze gorszym stanie psychicznym niż był wcześniej Powodem oddania go z powrotem było to, że nie akceptował go drugi psiak tych ludzi.
Dzisiaj wiemy o Adibu już znacznie więcej, ale przede wszystkim to, że jest to psiak wymagający ogromnej pracy i doświadczonego właściciela. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nikt nie próbował go czegokolwiek uczyć, nikt nie zajmował się jego socjalizacją, ale na pewno ktoś go też bardzo skrzywdził... Adibu boi się bardzo mężczyzn, wiemy też nie lubi kotów - raczej inne małe zwierzątka też mogłyby mu nie odpowiadać, z innymi psami różnie bywa - chociaż zazwyczaj to one go nie lubią. Psiak ma problemy z zostawaniem samemu w domu, ale na pewno nie nadaje się do budy, bo zdziczał by w niej jeszcze bardziej... Na smyczy chodzi dosyć ładnie, ale boi się ruchu ulicznego i zamieszania. Oczywiście Adibu to nie same problemy - to psiak wierny, wpatrzony w człowieka, ale bardzo skrzywdzony przez los, a teraz bardzo prosi o pomoc i wyrozumiałego, doświdczonego, cierpliwego człowieka, który go pokocha. Najlepiej, żeby w jego domu nie było dzieci, ani wielu domowników, bo to go przeraża.

 

 

 

Adibu za pomocą Fundacji zajmujących sią pieskami husky znalazł dzisiaj domek z ogrodem i pojechał do Będzina.Życzymy szczęścia!

09.04.2011

Niestety Adibu nie był tolerowany przez drugiego pieska juz przebywającego w tamtej rodzince i wysłalno go z powrotem do nas :(

21 czerwca 2011

 

 

 

 

 


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 92 zwierzaków
suczek19
psów51
kotek13
kocurów9

Są u nas zwierzaki:
małe29
średnie45
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW