www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Maureen

(10378)

Tak bardzo wierzyliśmy, że nadejdzie dzień, w którym nasza kochana Mała-rysia, doczeka się wymarzonego domku. Trzy lata na niego czekała, ale było warto! Dziękujemy za danie Jej szansy, której żadna inna rodzina jej nie dała... czasu na zapoznanie się, na zaufanie. Łzy płynęły po policzku, gdy decyzja o chęci zapoznanie się z naszą cudowną Maureen doszła do skutku:-) A teraz serca się nam radują, że ma wymarzony domek u rodziny z Zabrza :-) 04.05.2020

Dzień dobry Państwu, mam na imię Maureen. Jestem małą, młodą, drobnej budowy sunią. 1 maja 2017 roku osoba, która była mi bardzo bliska, pozostawiła mnie przywiązaną u płotu schroniska. Dla pracowników schroniska był to wielki szok. Uwolnienie mnie, nie było wcale takie proste. Bardzo się bałam, przez co warczałam oraz próbowałam gryźć – oczywiście w celu obrony. Bardzo długo nabierałam zaufania do nowo poznanych mi tutaj osób. Na szczęście dzisiaj już wiem, że nie miałam powodów do prezentacji takiego typu zachowań. Jestem już zżyta z pracownikami, coraz chętniej chodzę na spacerki z wolontariuszami. Sprawia mi to wiele radości, a przede wszystkim nie czuję się już taka samotna. Każdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego, dzięki czemu czuję się bezpieczna. Mam ciepłe i przytulne miejsce do spania i ludzi, którzy zawsze mnie przytulą, zadbają o mnie, dadzą mi jedzonko oraz dopilnują, bym wyszła na spacerek. Choć nie mogę razem z nimi wrócić do domku, mam nadzieję, że tak jak innym psiakom ze schroniska się poszczęściło, tak i do mnie się kiedyś los uśmiechnie. I wyjdę ze schroniska z rodziną, która weźmie mnie do „naszego” domu. Może jeszcze będę szczęśliwym pieskiem z cudowną rodziną… Wierzę w to mocno. 

Jestem zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana i wysterylizowana.

https://goo.gl/photos/jDqh5uooAaPqt5v97

Z raportu behawiorysty:

Maureen zaakceptowała wyjścia poza teren schroniska z poznaną osobą. Spacery muszą odbywać się jednak zaakceptowaną przez suczkę trasą; każdy nowy bodziec wywołuje u niej silną reakcję stresową i próbę ucieczki. Praca opiera się na zwiększaniu pewności siebie poprzez dawanie możliwości wyboru i poprawie funkcji poznawczych poprzez ćwiczenia węchowe.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 121 zwierzaków
suczek34
psów62
kotek10
kocurów15

Są u nas zwierzaki:
małe54
średnie50
duże17

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW