www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Etra

(k-3606)

Mam dobre wieści :-) Zostałam adoptowana i zamieszkałam w Bytomiu! 22.04.2020

Młoda kotka, która do naszego schroniska trafiła 20 czerwca 2018 roku z podwórka przy ulicy Goethego, gdzie kilka tygodni wcześniej urodziła trójkę maluszków. Dzieci Etry są też do adopcji, zapewne szansa na nowy domek mają znacznie większe, bo kto pokocha zwykłą czarną kotkę z nieznaną przeszłością? Jest miła i łagodna, chociaż nie pozwoli sobie na wszystko, innych kotów unika, raczej chciałaby być jedynaczką. Uwielbia jeść, chyba usiłuje najeść się na zapas gdyby miały znowu przyjść ciężkie czasy. Została juz zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana i wysterylizowana. Teraz pozostaje czekać na cud, może to właśnie u Ciebie znajdzie prawdziwy dom, taki na zawsze?

https://photos.app.goo.gl/zhtm3PCNijMNof1z5 

Etra

Kochani!

Dawno nie było tak, żeby jakiś kot mieszkał u nas dłużej niż rok i to na prawdę też rzadkość. Jednak z Etrusią było inaczej...

Zamieszkała u nas 2 lata temu z trójką swoich dzieci, do tej pory piwnica w Centrum Zabrza była jej domem. U nas wyprowadziła się na wolierę i na niej mieszkała aż do pierwszej zimy kiedy wolierę musieliśmy zamknąć.

Dopiero wtedy zaczęła do nas podchodzić, choć o większych czułościach mogliśmy pomarzyć.

Kiedy na wiosnę woliera została otwarta okazało się, że Etra to jednak domator i na dwór już się nie wybiera, nas pokochała, od innych kotów uciekała, z psami się przyjaźniła, a obcych ludzi unikała i nie jeden człowiek od niej oberwał ;-) Czasem ktoś przychodził w jej sprawie, ale wychodził z innym kotem :-(

Tak było, aż do zeszłego tygodnia :-)

 

Co teraz słychać u naszej księżniczki?

Sami patrzcie:

"Dzień dobry,

zdaje się, że albo podmienili Państwo Etrę, albo faktycznie wybrała mnie na swoją współlokatorkę. Przygotowałam się na małego diabełka, a tymczasem już w po paru godzinach traktowania mnie jak element wystroju pokoju przyszła do mnie na mizianie :o Jest bardzo ciekawska, zwiedziła już każdy zakamarek mieszkania, je mokre jedzonko, nie ma problemu z korzystaniem z kuwety. Oprócz tego jest wyjątkowo aktywna, lubi bawić się ze mną wędką i piłeczkami, uwielbia się czesać i miziać. Jestem baaardzo mile zaskoczona!

Pozdrawiamy,

Angelika i Etra :-)

30.04.2020


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 119 zwierzaków
suczek33
psów62
kotek9
kocurów15

Są u nas zwierzaki:
małe52
średnie50
duże17

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW