www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Dokar

(11125)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualna Mama Kamila z Knurowa:-)
Wirtualna Rodzina Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Katowicach :-)

Witajcie mam na imię Dokar, jestem średniej wielkości młodziutkim psem.

14 grudnia 2018 roku została przeprowadzona interwencja przy ul. Lompy, dotyczyła dwóch psów agresywnych, biegających bez nadzoru. Faktycznie biegaliśmy bez nadzoru ja i mój brat, lecz agresywni nie byliśmy, bardziej przerażeni. Ja bardzo szybko podjąłem współpracę z pracownikiem schroniska. Mój brat nieco gorzej, ale dzięki niemu, straż miejska wraz z pracownikiem dostali się do mieszkania, w którym zauważono właścicielkę. Niestety w stanie nietrzeźwym, co utrudniło dalsze czynności.

A ja - jestem bardzo miły, wręcz towarzyski. Cenię sobie kontakt z człowiekiem, mimo początkowych obaw. Z każdą chwilą coraz bardziej się otwieram. Lubię spacery, zwłaszcza te dłuższe. Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałem również zaczipowaną. Jestem już po zabiegu kastracji. 

 https://photos.app.goo.gl/xCmTyDfA69ZBgvc49

Z raportu końcowego behawiorysty:

Pies bardzo pobudliwy, o wysokim poziomie stresu. Chętny do współpracy z człowiekiem. Początkowo bardzo duże trudności w skupieniu i w wyciszaniu się. Łagodny w stosunku do osób które zna i z którymi pracuje, natomiast nieufny w stosunku do przypadkowo spotkanych ludzi. Podczas szkolenia Dokar poznał hasła: „Hej”, „Do mnie”, „Stój”, „Waruj”, „Siad”, „Wolniej”. Przeprowadzone zostało także tzw. „ciche szkolenie”, które wyposażyło psa w umiejętność dostrajania się do aktywności człowieka. Duża ilość zajęć węchowych pomogła psu lepiej skupiać uwagę. Ponad to wzdrożone zostały ćwiczenia pomagające psu opanować pobudzenie wywołane widokiem innego, obcego psa, dzięki czemu Dokar nauczył się nie tylko spacerować spokojnie w jego pobliżu, ale także wyciszać się, nawet gdy obcy pies znajduje się w zasięgu jego wzroku.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 144 zwierzaków
suczek47
psów77
kotek9
kocurów11

Są u nas zwierzaki:
małe63
średnie60
duże21

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW