www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Lola

(11602)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualni Rodzice Magda i Arek z Londynu :-)

Młodziutka suczka w typie rasy akita inu, która do naszego schroniska trafiła 5 marca 2020 roku z ul. Koźlika. Niestety jak się okazuje nie miała do tej pory łatwego życia, była przekazywana z rąk do rąk i niekoniecznie dobrze traktowana :-( Inspektorzy TOZ interweniowali już dwukrotnie w dwóch różnych rodzinach, pod których opieką znajdowała się suczka. Ostatecznie Lola wylądowała u Pani, która nie była w stanie poradzić sobie z jej zachowaniem, przede wszystkim miała kota, którego suczka nie była w stanie zaakceptować.

Lola jest nieufna wobec kobiet, wręcz się ich boi, a jeśli wykona się koło niej gwałtowny ruch potrafi kłapnąć ostrzegawczo zębami, natomiast z bardzo dużym entuzjazmem reaguje na mężczyzn, szczególnie młodych.

Nie nadaje się do domu, w którym mieszkają dzieci. Jest w stanie zaakceptować innego psa, ale na pewno musiałby być o podobnym temperamencie i gabarytach.

Potrzebuje bardzo dużo ruchu, na spacerze praktycznie ani na chwilę się nie zatrzymuje, najlepszym rozwiązaniem jest długa linki i bieganie razem z nią, chociaż potrzebny do tego jest człowiek z porządną kondycją ;-) Bez przynajmniej jednego długiego spaceru w ciągu dnia się nie obędzie, jednak trzeba mieć też na uwadze, że prawdopodobnie spuszczenie ze smyczy Loli w celu wybiegania się nigdy nie będzie możliwe, bo suczka ma bardzo silny instynkt łowiecki.

Lola została zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana, a wkrótce czeka ją zabieg sterylizacji, po którym będzie szukała kochającego i doświadczonego nowego właściciela :-)

 

https://photos.app.goo.gl/4xcKRe6oyDUBfSSm7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 141 zwierzaków
suczek44
psów78
kotek9
kocurów10

Są u nas zwierzaki:
małe60
średnie60
duże21

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW