www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kora

(8961)

Po spacerkach przed-adopcyjnych nowa właścicielka bardzo ją pokochała ze wzajemnością:-) Korusia zamieszkała w Bytomiu:-) 29.01.2021

Witam, mam na imię Kora. Jestem małą, starszą suczką..

Muszę przyznać, że to nie jest moja pierwsza wizyta w schronisku. Pierwszy raz przywieziono mnie 22 maja 2014 roku z interwencji z okolic ul. Ślęczka, po której krążyłam bez jakiegokolwiek nadzoru. Szybko jednak odebrała mnie właścicielka. Kolejny raz trafiłam z ul. Kalinowej. Od mojej pierwszej wizyty do ostatniej wizyty wiele się w moim życiu zmieniło/wydarzyło. Niestety pożegnałam swoją właścicielkę, która zmarła,  przez pewien czas zajmował się mną jej partner. Aczkolwiek nie wiadomo jak potoczyła się dalej moja historia, to wiemy jak się skończyła. 10 stycznia 2021 roku do schroniska dodzwoniła się pewna Pani, która mnie rzekomo znalazła 3 stycznia 2021 roku. Ewidentnie dłużej nie mogłam tam zostać, choć Pani nawet mnie nie ogłaszała jako znalezionej, ani też wcześniej nie zawiadomiła chociażby tylko schronisko, że mnie znalazła. Przykre..

Generalnie nawiązywanie relacji nie jest bardzo trudne, ale przez pierwsze dni stosuję tryb "wszystko na nie!" Nie chcę jeść, nie chcę się załatwiać, nie chcę patrzeć, nie chcę słyszeć. Trzęsę się swoim całym ciałkiem z nadwagą. Aż do momentu kiedy jestem pewna, że ten "ktoś" sobie poszedł. Z dnia na dzień oczywiście jest lepiej i lepiej. Bo te wredne ciocie i wujkowie są tak natrętni, że nie dadzą odpocząć w spokoju. Tylko co chwilę, spacerek i o... Korusia, no nie bój się. Aż w końcu ! Przestałam sie bać :) I wiecie co nawet je polubiłam.

Lubię spacerować, co zresztą lekarz mi zalecił :) A w dodatku ta pogoda, bardzo mi odpowiada! Na widok smyczy mój kuperek aż szaleje. Nie wierzysz? Przekonajmy się, ja zapraszam :)

Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałam również zaczipowana, niebawem czeka mnie zabieg sterylizacji.

https://photos.app.goo.gl/vCLxhrSoRvgHXfym7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 108 zwierzaków
suczek25
psów53
kotek18
kocurów12

Są u nas zwierzaki:
małe33
średnie59
duże16

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW