www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Pomagają !

Kochani!

Od dzisiaj postaramy się w miarę naszych możliwości częściej dzielić się z Wami różnymi miłymi gestami, których doznajemy z Waszej strony. Jest nam niezmiernie miło, że tyle wspaniałych osób nas wspiera, a tym bardziej gdy czynią to nasi najmłodsi przyjaciele! Dzieje się tak od dłuższego czasu, ale tym bardziej chcemy za zgodą rodziców i dzieci relacjonować co dobrego się wydarzyło :-) Do schroniska docierają dary i datki zebrane podczas urodzin, ślubów, rocznic i innych uroczystości. Dzisiaj korzystając z okazji chcieliśmy podziękować Julii za dary dla podopiecznych schroniska Psitulmnie :-) Jej dobroć i empatia, mimo młodego wieku naprawdę nas poruszyły. Hojność Julii w poświęceniu swoich pieniążków na karmę i akcesoria dla naszych zwierząt jest niezwykle cenna, a działanie tej małej dziewczynki jest wzorem dla innych i pokazuje, że nawet najmłodsi mogą mieć wielkie serca. Dziękujemy Tobie Julio, a także wszystkim innym dzieciom - indywidualnie i grupowo za wspieranie naszego schroniska i za to że pomagacie nam sprawiać, by czworonogi (i trójnogi) w Psitulu były szczęśliwe.

Jeszcze raz ogromne podziękowania od całego zespołu Psitula!

dodano: 21.09.2023 07:45

NABÓR DLA WOLONTARIUSZY

Kochani, mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny nabór na naszych nowych wolontariuszy! Jeśli chcecie pomóc naszym podopiecznym, macie czas i serce dla zwierzaków to czekamy na Was. Koniecznymi warunkami jest skończone 14 lat (osoby niepełnoletnie z pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego) i UWAGA - dyspozycyjność oraz możliwość zaangażowania się. Bardzo prosimy, żeby zgłaszały się tylko osoby zdecydowane, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Tym razem planujemy nabór w dniach 23-24 września :-) Proszę zarezerwować sobie oba te dni. Osoby zainteresowane naborem prosimy o wiadomość na maila: schronisko_zabrze@wp.pl z tytułem "nabór dla wolontariuszy 23-24.09.2023", odeślemy ankietę do wypełnienia, którą należy jak najszybciej uzupełnić i odesłać. W związku z ograniczoną ilością miejsc decydująca będzie kolejność przychodzących do nas wypełnionych ankiet. Udział w naborze mogą wziąć tylko osoby, które otrzymają od nas wiadomość potwierdzającą zakwalifikowanie się. W momencie zapełnienia listy ten post zostanie edytowany i na samej górze pojawi się informacja o zamknięciu zapisów.

Ewentualne pytania prosimy zadawać w wiadomości priv na messengerze.

dodano: 15.09.2023 11:31

Międzynarodowy Dzień Psa w C.H. M1 w Zabrzu

Kochani!

Dzielni wolontariusze z Psitula w dniu 26.08.2023 promowali schronisko w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Okazja była znakomita, ponieważ w minioną sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa.

Międzynarodowy Dzień Psa został zainicjowany przez amerykańską działaczkę na rzecz praw zwierząt Colleen Paige w 2004r. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia jej rodzina adoptowała swojego pierwszego psa. Warto pamiętać, że w Polsce Dzień Psa obchodzony jest 1 lipca, a dla nas jest to wyjątkowo magiczna data, ponieważ to właśnie 1 lipca 1999r. rozpoczęliśmy prowadzenia Psitula pod adresem ul. Bytomska 133 a 1 lipca 2023 przeprowadziliśmy się pod nowy adres ul. Bytomska 150. Niemniej każde święto ze zwierzętami jest warte do celebrowania i przypominania o prawach naszych braci mniejszych :-)

Dziękujemy za wszystkie darowizny i dobre słowa od osób odwiedzających stoisko, pomoc od naszych wolontariuszek (Ola, Asia, Sandra i Ksenia :-)) i gościnność Dyrekcji Centrum Handlowego M1 w Zabrzu!

 

 

 

dodano: 28.08.2023 09:36

Podsumowanie Letniego Bazarku :-))

Drodzy!

Dzięki wspaniałej pracy organizatorek i wielkiemu sercu darczyńców w ramach Letniego Bazarku zebrano kwotę
11 250,00 zł !!!

Z tych funduszy zostały zakupione:

1. Bioprotect Vet Expert 10 opakowań (cena za opakowanie 65,99 zl) – łącznie 659,90 zł

2. Rękawiczki

- rozmiar S 20 opakowań

- rozmiar M 20 opakowań

- rozmiar L 10 opakowań

Łącznie 500 zł + gratis w postaci plastrów

3. Artholex 500 ml 5 butelek (cena za butelkę 155,90 zł) – łącznie 779,50 zł + gratis w postaci próbek karmy

4. Hepatiale Forte large 10 opakowań (cena za sztukę 63,59 zł) – łącznie 635,90 zł

5. Vetoskin na sierść i skórę 5 opakowań (cena za sztukę 54,69zł) – łącznie 273,45 zł

6. Vetexpert Kalm Vet 10 opakowań (cena za sztukę 50,90zł) – łącznie 509,90 zł+ gratis w postaci electro activ oraz próbki karmy

7. Posłanka Ferplast

- Rozmiar 12 sztuk 7 (cena za posłanko 127,25 zł)

- Rozmiar 10 sztuk 22 (cena za posłanko 85,31 zł)

Za łączną kwotę 3.063,71 – brakujące 259,73 zł dopłacił TOZ –

8. Zooplus – 5987,28 zł

Bardzo dziękujemy za pomoc dla Psitulaków !!!
Bazarki na rzecz Psitulmnie w Zabrzu jak zawsze zrobiły kawał fantastycznej roboty! :-)

dodano: 16.08.2023 08:53

Ścieżka edukacyjna i przestrzeń przyjazna wolontariuszom w nowym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu prowadzone przez TOZ w Polsce, Oddział w Zabrzu zostało jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 892,99 zł powstanie ścieżka edukacyjna z zakresu behawiorystki i dobrostanu zwierząt towarzyszących i przyjazne otoczenie dla wolontariatu dzieci i seniorów.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

 

dodano: 19.06.2023 12:23

Zwierzaki potrzebujące medycznego wsparcia

Kochani, część naszych podopiecznych ze względu na stan zdrowia i stałe przyjmowania leków wymaga większego wsparcia finansowego. Poniżej można znaleźć listę zwierzaków z opisem leczenia i kosztami.

Aby rozwinąć post - kliknij więcej.

dodano: 21.04.2023 08:53

Ankieta przed adopcyjna online !

Drodzy!

Aby ułatwić proces adopcyjny wprowadziliśmy również ankietę przed adopcyjną w wersji online! 

Formularz online

dodano: 22.06.2020 14:39

Jak pomagać na odległość? Adopcja wirtualna.

Adopcja wirtualna to forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu. Proponujemy pomoc w wysokości 30 zł miesięcznie (dla szkół i przedszkoli -20 zł).

Wpłaty przede wszystkim przeznaczone będą dla wskazanego przez Państwo zwierzaka, na potrzebną dodatkową diagnostykę, leczenie lub specjalny pokarm, ale też zasilą konto schroniska dla wszystkich naszych podopiecznych.

Przy każdym zwierzaku jest formularz do wysłania. Odpowiemy mailem ze szczegółową informacją na podany adres.

Dzięki zainteresowaniu wirtualną adopcją zdarza się, że wszystkie nasze zwierzaki mają swoich opiekunów i to czasem więcej niż podwójnych. Dlatego prosimy podzielić się z kimś opieką nad zwierzakiem, a jeżeli chce się być tylko jedynym opiekunem, to prosimy poczekać na nowo-przybyłe, porzucone czworonogi. Nasza strona jest aktualizowana na bieżąco, a zwierząt raczej nie zabraknie.

Bardzo dziękujemy za chęć pomocy. Dzięki Wam życie naszych podopiecznych może być lepsze :-))

 

 

dodano: 01.04.2021 13:19

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pracownik schroniska, posiada wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety. 

Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

dodano: 24.11.2015 15:23

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

dodano: 26.06.2014 13:49

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

dodano: 26.06.2014 12:02
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 150
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. 519 822 885

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 150 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. 519 822 885
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974
Inspektor ochrony danych (IOD)
Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka
k.galazka@zoho.com

Schroniskowe wiadomości
25.08.2023 - 07.09.2023

Przyjęliśmy 16 psów, 10 kotów.

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.