www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Rafciu

(7385)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualna Mama Karolina z Zabrza :-)
Wirtualna Rodzina Firma Szkoleniowo-Usługowa EWOLUCJA z Zabrza :-)
Wirtualna Mama Aleksandra z Gliwic :-)
Zwierzolubna Wirtualna Rodzina - dzieci z Przedszkola nr 12 w Zabrzu :-)

Rafciu cierpi na niedoczynność tarczycy, otrzymuje na stałe leki dwa razy dziennie, na tę chwilę  obecną choroba jest opanowana. Koszt samych leków: 90 zł

Rafciu jest jśrednie urodziłem się w okolicach 2010roku. Do schroniska trafił 4 maja 2011 roku, podobno był uwiązany do drzewa w okolicznym Lesie. Jest szybki i reaktywny, czasem najpierw robi, a potem myśli. Dlatego trzeba myśleć za niego ????.

Jako przewodnika wybiera sobie raczej jedną osobę, potrafi chodzić przy nodze. Poza tym jest bardzo zmotywowany do współpracy z człowiekiem, a dzięki tej reaktywności ekspresowo wraca na wołanie! ???? Nie może przebywać w domu z małymi dziećmi, gdyż zdarza mu się je kontrolować w obronie przewodnika. Rafciu uwielbia długie spacery, nie wykazuje agresji w stosunku do dorosłych psów, szczeniaki potrafi strofować. Rafałek uwielbia zabawę, ale zdarza mu się mocno przy tym ekscytować i kłapać trochę na oślep, żeby chwycić zabawkę, jednak pracujemy nad jego samokontrolą w zabawie. Rafciu lubi też pływać. Dodatkowo warto wspomnieć, że mimo swoich problemów i wieku, Rafciu bardzo chętnie uczy się nowych rzeczy. Jest to pies niesamowicie oddany i posłuszny. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to Rafciu, oczywiście po nabraniu zaufania do swojego opiekuna, daje sobie zrobić naprawdę wszystko, można go śmiało wykąpać, wyczesać czy wyczyścić uszka, nie wymaga przycinania pazurków, ale myślę, że i z tym nie miałby problemu. Idealny opiekun dla naszego seniora z charakterkiem to osoba konsekwentna, pewna siebie i jednocześnie czuła, bo Rafciu to też na niesamowity pieszczoch. Jeśli chodzi o stosunek do innych zwierząt to z tym bywa różnie, dobrze dogadywał się z królikiem i kotami, które były pewne siebie i mało strachliwe, jednak potrafil gonić kotkę, która się go bała i sama przed nim uciekała. Osoby zainteresowane adopcją Rafcia zapraszamy do kontaktu ze schroniskiem. Zorganizujemy spotkanie z jego wolontariuszkami,  które bardzo chętnie podzielą się swoją wiedzą na temat relacji z Rafciem  oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

Ważne : Zna klatkę kenelową i ją uwielbia. Jest niezbędna, by czuł się komfortowo i mógł się schronić w sytuacjach, które go stresują np. wizyta gości. Potrzebuje czasu, by oswoić się z nowymi ludźmi w domu. Klatka pomaga również w życiu codziennym, to w niej się wycisza, może zająć się swoim gryzakiem, a to zminimalizuje problem obrony zasobów.

Posiada aktualne szczepienia,odrobaczenie. Został również zaczipowany oraz wykastrowany. 

https://goo.gl/photos/1Ap6wxrZVggQV7YE6


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 158 zwierzaków
suczek36
psów79
kotek27
kocurów16

Są u nas zwierzaki:
małe77
średnie54
duże27

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW