www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Mietek

(k-4484)

W naszej kociarni zapadła cisza, już Cię nie ma... Nikt już nie zamiauczy tym skrzekliwym głosem, nie wtuli w nas swego chudego ciałka i nie wskoczy na kolana. A kto pomoże Delioskowi w dojadaniu ze wszystkich misek? Kto będzie buczał i przeganiał wszystkie koty? A kto zajmie Twoją ulubioną klatkę, którą tak sobie upodobałeś i chociaż byłeś wolny to była Twoja i koniec kropka.Uparciuchu nasz kochany, chociaż pustka tu będzie bez Ciebie straszna i jeszcze nie jedna łza popłynie to biegnij ile sił w łapkach w stronę tęczy.Tam u góry tuż za bramami Tęczowego Mostu będą czekać: ona i on, Ci których kochałeś najbardziej ze wszystkich. Pani weźmie na kolana i przytuli, ugotuje zupę i znowu zjecie razem, a potem spacer z Panem i wylegiwanie się w ciepłych promieniach słońca. Czujesz? Już nic Cię nie boli! Widzisz? Oni też są zdrowi... Znowu jesteście razem, nareszcie.  21.03.2023

Koci staruszek, przywieziony 18 czerwca 2022 roku z ul. Ogórka razem z kotką Agą. Zostali zabrani ze swojego mieszkania po tym, jak ich Panią zawieziono do szpitala. O ile Mietek jest u nas pierwszy raz, to już jego koleżanka kiedyś u nas była w związku z takimi samymi okolicznościami, tym razem jednak nie zapowiada się, żeby ich Pani miała wrócić po swoich pupili. Mietuś niestety zupełnie nie potrafi odnaleźć się w schronisku, z jednej strony chce mieć kontakt z opiekunami, a z drugiej strony wszystko go denerwuje. Widać po nim, że bardzo chciałby mieć ciszę i spokój. Mimo tego, że po kilku dniach chcieliśmy go wypuścić na kociarnię luzem, to upodobał sobie jedną z klatek, do której zawsze wraca, musi mieć ją otwartą, bo inaczej bardzo się denerwuje. Korzysta z kuwety. Jest wykastrowany.

Został zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany, teraz tylko mógłby zdarzyć się cud, czyli kochający domek na stare lata.

https://photos.app.goo.gl/aPQXE56dASVSYusf7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 139 zwierzaków
suczek35
psów71
kotek19
kocurów14

Są u nas zwierzaki:
małe61
średnie54
duże24

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW